Всеукраїнська благодійна організація «Волонтерське об’єднання «Крила» розпочала свою діяльність у 2005 році. В 2008 році організація отримала статус всеукраїнської та була офіційно зареєстрована. На той час основними напрямами роботи було визначено створення умов для освітнього, культурного та фізичного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, допомогу у забезпеченні матеріально-технічної бази закладів, де вони проживають та навчаються. Тому спочатку робота була націлена виключно на дитячі будинки та інтернати. Наразі  діяльність організації значно розширена.

Що ж зробили «Крила» у 2014 році?

Основою роботи ВБО «ВО «Крила» є організація літнього відпочинку дітей за кордоном. За допомогою багаторічних партнерів – французьких асоціацій «Привіт дітям Чорнобиля» (м. Сосгайм) та «Асоціація Каталонії діти Чорнобиля» (м. Аржелес) цю роботу вдалося зробити системною та результативною.

З липня по серпень українські діти соціально незахищених верств населення в рамках культурного обміну мають змогу щорічно відвідувати Францію. Звітній рік не став винятком. Із України було запрошено понад 70 дітей зі Львівської, Черкаської, Київської, Кіровоградської, Житомирської, Чернігівської областей. При формуванні групи перевага надавалася дітям із малозабезпечених сімей, дітям, батьки яких знаходяться у зоні АТО, а також дітям-сиротам. Вперше в програмі взяли участь діти з інвалідністю. Українські діти протягом відпочинку мешкали у французьких сім’ях, маючи змогу познайомитись із місцевими традиціями і культурою. На дозвіллі дітлахів чекала насичена екскурсійна програма.

Реалізований проект – складна  взаємна співпраця партнерів, яка передбачає підбір сімей у Франції, що приймають українських дітей, отримання дозвільних документів на поїздку, організацію транспортування дітей, їх харчування та дозвілля,  а також відповідальність за кожного гостя – його безпеку, медичне забезпечення  та культурний розвиток.

Також, з 2 по 20 липня 2014 р. група дітей із Києва відвідала Францію з метою вивчення іноземної мови та поглиблення набутих знань в рамках програми «Літнє стажування в школі мистецтв» Української школи мистецтв при Культурно-інформаційному центрі Посольства України при організаційній підтримці ВБО «ВО «Крила».10333663_880776351949907_2214634158574262527_o
Ще один спільний проект фонду та французької асоціації «Привіт дітям Чорнобиля» був реалізований у серпні 2014 р. та передбачав відпочинок соціально незахищених дітей у екологічно чистому куточку країни – горах Карпат. Група у кількості 21 особи наполовину складалась із дітей з інвалідністю, зокрема ДЦП, та дітей із малозабезпечених сімей чорнобильської зони. Вони чудово провели час у дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Шаяни» Хустського району Закарпатської області протягом 21 дня. Діти мали змогу купатися у власному басейні закладу, проходити лікувальні процедури та реабілітаційні заходи, відвідувати різноманітні екскурсії та побачити  багато красивих місць рідного Закарпаття.

DSCN2163

Останніми роками ВБО «ВО «Крила» приділяє велику увагу наданню допомоги дітям та молоді з інвалідністю, які в нашій країні сьогодні є найбільш обмеженою соціальною категорією і потребують максимум уваги та піклування.

Тісно співпрацюючи із Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Група активної реабілітації», громадською організацією «Спортивно-оздоровчий центр реабілітації дітей-інвалідів – Свєточ», МГО «Ліга інвалідів-колясочників», громадською організацією «Правозахисна організація «Права людини», активістами проектів «Інвафішки» і «Будь активним», ВБО «ВО «Крила»  виконує поставлені перед собою задачі, спрямовані на покращення життя людей із інвалідністю. В першу чергу, увага приділяється реалізації тих ідей, які сприяють життєвій активності людей із фізичними вадами, виведенню їх із кола побутових та соціальних обмежень, розширенню їхнього кругозору та кола спілкування, допомагають боротися із самотністю. Крім того,  зусилля акцентуються на наданні юридичної допомоги сім’ям, де є діти із інвалідністю, та підтримці державної молодіжної політики.

У сфері організації роботи із дітьми, які мають інвалідність, значна увага приділяється подоланню бар’єрів у спілкуванні між однолітками за принципом «рівний рівному», підтримці програми інклюзивної освіти та виховання дітей. Для цього в організації передбачено ряд заходів, які проводяться системно та до участі у яких запрошуються всі без винятку діти: організація  відвідин музеїв та інших мистецьких виставок, театрів і кінотеатрів, спортивного дозвілля, спільних подорожей та відпочинку, проведення тематичних вечорів та майстер-класів.

WP_20140923_15_36_19_Pro
Як уже зазначалось, ВБО «ВО «Крила» бере безпосередню участь у розробці спеціальних програм, спрямованих на інтеграцію людей з особливими потребами та людей з інвалідністю в суспільне життя, соціальний та культурний простір країни. Проект «Карате для людей з інвалідністю» займає чинне місце серед них. Він реалізується завдяки тісній співпраці з Українською Федерацією Карате з 2012 року. Проект спрямований на залучення дітей та молоді з обмеженими фізичними можливостями до світу карате,  адже для них цей вид спорту є способом самовираження та вдосконалення, прямою можливістю бути нарівні з однолітками та мати гарний імідж. Проект передбачає створення умов для доступу людей з інвалідністю до фізичної культури і спорту, демонстрацію досягнень спортсменів з інвалідністю, сприяння «інтегрованому спорту», що включає спільні тренувальні заняття та змагання спортсменів з інвалідністю разом зі спортсменами без вад, покращення ставлення до людей з інвалідністю, спираючись на визнання в них особистості, поваги до їх успіхів та досягнень.

Діти, якими опікується організація, здебільшого мають ураження опорно-рухового апарату, зору, слуху та інтелекту, і карате є справжньою знахідкою для них. Адже окрім усвідомлення того, що вони займаються «модним» видом спорту, діти мають щоденні тренування, які є прекрасним засобом реабілітації, набуття навичок витривалості,  зосередженості та самозахисту.

Звітній рік довів, що ми не зупиняємось на шляху до параолімпійських та дефлімпійських досягнень.

Протягом року наші спортсмени взяли участь у 5 турнірах національного та міжнародного рівня і  9 разів у показових та презентаційних категоріях. Зокрема, деякі найважливіші з них:

19 січня 2014 року в Харкові в рамках 4-го Міжнародного турніру «KharkovOpen CUP» з карате-до, версія WKF, були організовані перші в Україні змагання з карате-до серед спортсменів жінок з ураженням опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках (з Києва). 17 травня 2014 року у Києві у рамках міжнародного  турніру з карате «KyivOpen Cup» відбувся Чемпіонат України з карате серед спортсменів з вадами слуху, у якому взяли участь 21 спортсмен із 5 областей України (на жаль, у зв’язку з тим, що у нас відбувалося в країні, довелося зняти декілька категорій, у яких повинні були приймати  участь діти з Харкова,  Донецька та Луганська).

21 вересня в Миколаєві у рамках турніру «NikolaevOpen» відбулася презентація програми «Інва – карате».  За підтримки  організації свої досягнення показали три спортсмени з інвалідністю з Києва. З показовими номерами виступили діти з інвалідністю – Лучко Владислав і Кошман Роман (СК «Сьогун»), а також чемпіонка України з карате  серед жінок на інвалідних колясках – Уляна Смирнова (СК «Чемпіон»).  19 жовтня у спорткомплексі Київського національного університету пройшов 4-й щорічний турнір з карате «SEN – BIN CUP 2014», де також виступили спортсмени з інвалідністю в рамках програми «Інва – карате». З показовими номерами виступили чемпіонка України з карате серед  жінок на колясках Уляна Смирнова та Кошман Роман, які отримали в нагороду кубки «За незламну силу волі». Спостерігаючи за досягненнями цих спортсменів, переконуєшся, що це дійсно так.

pri_podderzhke_borisa_kozyrya_v_nikolaeve_proshel_turnir_po_karate_i_vystupila_gruppa_tanok_na_maydani_kongo_11

Знаменною подією не тільки для українського карате, а й для всієї України стала участь нашої спортсменки Уляни Смирнової у 1 чемпіонаті світу серед людей з інвалідністю, що відбувся в рамках Чемпіонату світу з карате WKF-2014 (м. Бремен, Німеччина) з 5 по 9 листопада, а також її позаконкурентна перемога в категорії ката на колясках.

 10958940_878142585571963_6541379650378228846_o
Крім тренувальних занять та спортивно – реабілітаційних зборів, програмою передбачено і організація дозвілля дітей і молоді з інвалідністю. В рамках таких заходів незабутнє враження справили підйоми на Говерлу, що стали своєрідним випробуванням дітей на силу і витримку. А те, що діти із ДЦП підкорили вершину Карпат, викликало чимале здивування збоку їх однолітків, додавши дітям з інвалідністю впевненості у власних силах. Подібні звершення пробуджують радісні емоції, в яких поєднуються і страх висоти, і радість підкорення вершини, психологічно загартовують їх.

Наразі програма реалізується в Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Львівській, Миколаївській, Чернівецькій, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Київській та місті Києві. Загалом охоплює близько 20 клубів та 100 спортсменів.

Іще одним важливим напрямом діяльності організації у 2014 році стала участь у розробці та реалізації масштабної програми Національного музею Тараса Шевченка «Музей без бар’єрів: від теорії до практики». Вона включає низку напрямків по роботі з відвідувачами з інвалідністю, унаслідок якої музей регулярно відвідують діти з порушенням зору, проводяться спеціальні екскурсії для дітей з аутизмом та синдромом Дауна, та дорослих з інвалідністю різної нозології.

Організація також надає постійну підтримку заходам, які організовує та проводить Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Дарницького району міста Києва та Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями та сімей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Одним із найбільш успішних таких заходів став Фестиваль творчості дітей та молоді з обмеженими можливостями «Повіримо у себе». У ньому талановиті діти, які мають обмежені фізичні можливості, стають учасниками різноманітних конкурсів, змагань, беруть участь у виставках з творчих робіт, соціокультурних заходах. Водночас у співпраці із педагогами Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Дарницького району  активно впроваджується робота із психологічної підтримки родин, у яких виховується дитина із інвалідністю.

Протягом двох років в зоні нашої уваги Дніпропетровська СШ №90 для дітей з наслідками поліомієліту та ДЦП. Крім систематичної допомоги школі на зміцнення її матеріально-технічної бази та організації дозвілля для дітей, з 1 вересня 2014 року у партнерстві із БФ «Добрі справи», було розпочато до викладення програму «Успішна людина», яка покликана допомогти дітям з особливими потребами в життєвій соціалізації та подальшій реалізації власних можливостей. Ціль програми – навчити дітей фінансової та банківської грамотності.

IMG_20141120_122237261
Варто зазначити і про плідну співпрацю із СЗШ№16 м. Дніпропетровськ, де навчаються діти із обмеженими можливостями, в плані впровадження інклюзивної освіти в ній.

Ніколи поза нашою увагою не залишаються новорічні свята. Так, напередодні дня Святого Миколая та новорічних свят ВБО «ВО «Крила»  щорічно організовують святкові заходи для учнів і вихованців шкіл – інтернатів у різних регіонах України. Цього року для дітей з інвалідністю до Дня Святого Миколая в м. Києві була організована вечірка із частуванням та подарунками, а юні мешканці Дніпропетровська були запрошені на благодійну виставу в Дніпропетровський академічний український музично-драматичний театр ім.Т.Г.Шевченка. Загалом, протягом 21–27 грудня близько 250 дітям з інвалідністю, дітям із багатодітних сімей та переселенцям із зони АТО, була подарована можливість відвідати яскраві казкові шоу «Аліса у країні чудес» та «Долина казок» в Києві, дитячу Новорічну казку в українському театрі міста Дніпропетровська. А 28 грудня була організована денна оглядова екскурсія столицею для дітей Бориславської спеціальної ЗОШ-інтернату Львівської області.

Із початком трагічних подій на сході України ВБО «ВО «Крила» долучилася до волонтерської роботи, спрямованої на матеріально-технічне забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, які виконують бойові завдання у зоні проведення антитерористичної операції. У співпраці з волонтерами та громадами Компаніївського та Бобринецького районів Кіровоградської області та громадою Дніпропетровська учасникам АТО було передано понад 100 рацій, ретранслятор, прилади нічного бачення,  понад  100 комплектів одягу, теплі куртки, термобілизну, бронежилети та шоломи, спальники, матраци, подушки, ковдри, харчі. Ця робота носить системний характер і триватиме до перемоги.

10859827_427222464098604_1083326483_n

Крім того, ВБО «ВО «Крила» було передано в Дніпропетровський, Кіровоградський та Київський військові шпиталі, в яких проходять лікування учасники АТО, допомогу у вигляді рентгенівського обладнання, медикаментів, перев’язувальних матеріалів, а також ковдри, матраци, подушки, постільну білизну. Тут варто відмітити нашу плідну роботу із МБФ Преподобного Сергія Радонежського, французькою асоціацією «Привіт дітям Чорнобиля», СК «Сен-Бін». В персоналіях дякуємо Почесному Президенту нашої організації Денису Дзензерському та представниці міжнародної діаспори Христині Еляшевській-Шрайбі.

Чимало заходів впродовж року було здійснено нашими волонтерами із співробітниками Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області. Зокрема, найважливішою, з огляду трагічних подій в країні, стала допомога волонтерами ВБО «ВО «Крила» в розвантаженні гуманітарної допомоги для переселенців від уряду Німеччини. Гуманітарна допомога німецького Уряду складалась із матраців, холодильників, пральних машин, спальних мішків, дитячих та дорослих ліжок, стільців, ковдр, столів, предметів першої необхідності – речей, що так необхідні для облаштування нормального повсякденного побуту. Дніпропетровські рятувальники розвантажували автомобілі, а волонтери разом із представниками Товариства Червоного Хреста України здійснювали облік отриманих речей та розподіляли між громадянами України, тимчасово переміщеними з окупованої території та районів проведення антитерористичної операції на сході країни.

Пам’ятним періодом для колективу ВБО «ВО «Крила» стали серпень та вересень 2014 року. Це був час, повністю присвячений оздоровленню та психологічній реабілітації дітей, вивезених із зони АТО. У Києві під час реалізації цієї програми благодійним фондом «Я вірю в Україну» та державою, ВБО «ВО «Крила» взяла на себе обов’язок повного забезпечення організації дозвілля дітей. Для них влаштовувались численні розважальні заходи, організовувалися відвідини музеїв та театрів, візити до зоопарку і цирку, проводилися різноманітні екскурсії столицею, флеш-моби та акції на підтримку миру.

10650664_375455435941974_1629788786_o

Нині цей напрямок плідно розвивається в Дніпропетровську. Майже на регулярній основі у тісній співпраці із Дніпропетровським академічним українським музично-драматичним театром ім.Т.Г.Шевченко та Парафією Благовірних князя Петра і княгині Февронії УПЦ КП  проводяться благодійні вистави та свята для дітей військових, дітей, чиї батьки постраждали у зоні проведення АТО, тимчасово переміщених школярів, які перебувають на навчанні у місті та області. Крім того, їм постійно надається зібрана нашими волонтерами гуманітарна допомога.

Для поліпшення бібліотечної бази навчальною літературою шкіл міста Маріуполь Донецької області та Міста Рубіжне Луганської області, ми передали понад 2,5 тисяч  примірників словників та іншої навчальної літератури, наданої нам на наш запит видавництвом «Час майстрів».

книгикниги англкниги англ1книги англ211028748_926024754104076_1503611228_o

Загальний річний бюджет на виконання програм склав близько 500 тис. грн., із них 360 тис. 197 грн. – надходження у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань на здійснення статутної діяльності.

У 2015 році ВБО «Волонтерське об’єднання «Крила» продовжуватиме реалізацію зазначених програм та нових проектів, керуючись принципом: допоможи, чим можеш, там, де ти є. І все це з великою любов’ю до людей.

Більш детальну інформацію про діяльність ВБО «ВО «Крила» можна отримати на сайті організації (www.kryla.org.ua).