20 – 21 лютого 2016 року в приміщенні актової зали Київської православної богословської академії відбувся Всеукраїнський з’їзд православної молоді. Тема цьогорічного з’їзду була присвячена вихованню молоді «Християнське виховання молоді – запорука здорового суспільства».

У заході взяли участь Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, ректор Київської православної богословської академії, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор, голова Синодального управління у справах молоді архімандрит Макарій (Папіш), перший проректор Київської православної богословської академії прот. Олександр Трофимлюк та запрошене духовенство.  Також у заході взяла участь Голова Правління ВБО «ВО «Крила» Ярослава Токар.

Робота з’їзду почалася із вшанування пам’яті героїв Небесної сотні, піснею «Пливе кача…» у виконанні хору Київської православної богословської академії, та хвилиною мовчання. Зі словами привітання до присутніх звернувся екс-міністр культури Євген Нищук. Піснею «Балада про мальви», у виконанні учасниці відбору на дитячий пісенний конкурс Євробачення-2014 – Софії Роль, було вшановано матерів героїв Небесної сотні.

З пастирським словом привітання до всіх присутніх звернувся Святійший Патріарх Філарет, благословивши відкриття з’їзду. У своєму слові Святійший Владика зазначив важливість чистоти, свободи і духовності молоді у будуванні нашої держави, згадавши про роль та значення молоді під час трагічних подій на Майдані Незалежності.

В основній частині засідання, яке проводилося під керівництвом голови Синодального управління у справах молоді архімандрита Макарія, присутні почули слова привітань керівників єпархіальних відділів, православної молоді та юних представників молодіжних організацій, зокрема  «Пласту», «Української федерації карате», «Об’єднаного козацтва» та «Військового коледжу».

У своєму виступі перед християнською молоддю Голова Правління ВБО “ВО ”Крила”, Голова Комітету інва-карате Української Федерації Карате Ярослава Токар розповіла про філософію карате, про співіснування бойового виду спорту із нормами та принципами християнської моралі. Взірцем незламних духом Ярослава навела спортсменів федерації, які мають інвалідність. А чемпіонка світу з карате серед спортсменів на інвалідних візках Уляна Пчолкіна на власному прикладі довела присутність у кожному із нас божого благословення, яке оберігало та направляло її у найтяжчі хвилини життя.

Після бесід з гостями заходу, керівник відділу Недільних шкіл при Синодальному управління Наталія Ващенко презентувала підручник для 2-го класу недільних шкіл із закону Божого «Новий Завіт. Біблійна мораль».

Закінчилась основна частина святковим концертом, присвяченим пам’яті героїв Небесної сотні. Розпочала концерт естрадна співачка і військовий волонтер Анастасія Приходько піснею «Герої не вмирають».

Студенти Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, інституту корекційної педагогіки та психології, сурдопсихологіки Гук Григорій, Микитин Мар’яна, Байбак Ганна та Литовченко Сніжана виконали пісню «А може вже досить».

Наостанок музичні твори виконав Духовий оркестр «Либідь» Київського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою.

Після обіду робота з’їзду продовжилась у секціях. Цього року теми секцій торкнулися актуальних питань, які постають перед нашою молоддю: «Недільні школи. Обмін досвідом», «Виклики сьогодення: небезпеки віртуального світу», «Сім’я – школа любові», «У вирі релігійних світоглядів. Небезпека сект або чому Православ’я?» та «Соціальне служіння як чинник єднання молоді в Церкві».

З’їзд зібрав понад 200 представників православних молодіжних організацій, духовно-просвітницьких центрів, молодіжних братств Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Завершився перший день заходу вечірнім богослужінням у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі.

21 лютого делегати з’їзду взяли участь у святковому богослужінні, яке проходило у Софії Київській, де було освячено храм Малої (Теплої) Софії. Молодь раділа, розуміючи історичність події і причастившись Тіла і Крові Христових усі прийшли у Михайлівський Золотоверхий монастир для продовження роботи з’їзду.

Після обіду відбулося закриття Всеукраїнського з’їзду православної молоді. До учасників заходу звернулися голова Синодального управління у справах молоді архімандрит Макарій та архієпископ Нестор з повчальним заключним словом.

Закінчився з’їзд православної молоді чудовим концертом «від учасників – для учасників» з’їзду.

«Ця зустріч була надзвичайно цікавою. Вона перевернула моє уявлення про духовний світ християнської молоді. Це не заангажовані молитвами люди, а досить обдаровані, грамотні, із прекрасним почуттям гумору молоді дівчата та хлопці, які із цікавістю говорили про цінності життя, про християнське лідерство із основними його принципами. Ці молоді люди чудово усвідомлюють, що успішний лідер повинен дбати про свою репутацію, бути людиною честі і моралі як в особистому, так і публічному житті, дотримуватися своїх слів та обіцянок. А головне-мати віру у своїх людей та свою команду. Переконана, що у майбутньому вони стануть справжніми лідерами та успішно працюватимуть на благо України», – зазначила Ярослава Токар.

Відео сюжет можно переглянути за посиланням: http://www.cerkva.info/uk/news/patriarkh/8119-vidbuvsya-vseukrayinskyj-zyizd-pravoslavnoyi-molodi.html