12 жовтня 2016 року Голова Правління ВБО «ВО «Крила» Ярослава Токар взяла участь у круглому столі на тему: «Відвертий діалог про соціальне партнерство», приуроченому до Всесвітнього дня психічного здоров’я.

У роботі круглого столу, який пройшов в Центрі соціальних служб для сімей, дітей та молоді (м. Київ), взяли учать представники Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації та Громадської ради при ДРДА (комітет з гуманітарних питань), депутати Київради від Дарницького району м. Києва, представники державних установ, громадських об’єднань, благодійних фондів.

Під час зустрічі були обговорені засади створення правових, соціально-економічних, організаційних умов для попередження інвалідності та функціонування сучасної системи реабілітації в Україні,  шляхи усунення або компенсації наслідків, спричинених стійким порушенням здоров’я. Також  учасники порушили питання функціонування системи підтримки особами з інвалідністю фізичного, психічного, соціального благополуччя та сприяння у досягненні ними соціальної та матеріальної незалежності.

Голова Правління ВБО «ВО «Крила» Ярослава Токар у своєму виступі наголосила на необхідності створення у Дарницькому районі нового соціально-реабілітаційного комплексу для дітей та молоді з функціональними обмеженнями. За її словами, в столиці критично не вистачає закладів, в яких діти з інвалідністю можуть отримати якісні соціальні послуги та належні умови для їх фізичної, психологічної, соціальної реабілітації, максимально адаптовані до сучасних вимог та потреб таких осіб.

За переконанням Ярослави, створення такого соціально-реабілітаційного комплексу дозволить задовольнити зазначену суспільну потребу,  відкрити нові можливості для виховання, навчання і оздоровлення дітей з інвалідністю,  пришвидшити процес їх реабілітації та суспільної адаптації. І для цього мають бути докладені максимальні зусилля з боку районної влади, громадських організацій, спонсорів і благодійників.

За підсумком роботи круглого столу були прийняті наступні рішення:

1. Звернутися  до депутатів Київради, які  представляють інтереси дарницької громади, з ініціативою про створення на території Дарницького району  типового сучасного  реабілітаційного комплексу із  залученням до процесу меценатів, міжнародних неурядових організацій та  благодійних фондів з метою розширення обсягів реабілітації,  у тому числі приділити більше уваги трудовій реабілітації та працевлаштуванню людей з інвалідністю.

2. Розглянути можливість створення єдиної інформаційної бази про осіб з інвалідністю з метою внутрішнього користування державними закладами та організаціями Дарницького району, що працюють з такими особами.

3. Створити  систему взаємодії закладів раннього втручання на основі міжвідомчої співпраці  в сферах медицини, соціальної роботи, освіти, правової підтримки.  Організувати дієву співпрацю на рівні садок-школа, з подальшим розширенням освітньої вертикалі: раннє втручання-садок-школа-професіоналізація, а також із наданням  ЦСПРДМФО повноважень з координації дій міжвідомчих структур  щодо людей з інвалідністю.

4. Продовжити на базі ЦСПРДМФО практичну роботу спеціалістів педагогічного університету імені Бориса Грінченка, шкільного відділу управління освіти району, ПМПК з метою підготовки фахівців корекційного напряму по роботі з дітьми із складними порушеннями розвитку, фахівців супроводу та асистентів вчителя для здійснення ефективного супроводу таких дітей в навчальних закладах.

5. Розглянути можливість підписання угоди (Меморандуму) між державними установами та благодійними фондами, громадськими об’єднаннями для підвищення адаптаційного рівня людей з інвалідністю  та створення умов для реалізації ними прав нарівні з іншими громадянами.

6. Звернутися до в. о. Голови  Дарницької  районної в м. Києві державної адміністрації щодо   введення посади радника Голови ДРДА на громадських засадах з питань людей з інвалідністю та створення експертної групи фахівців для розгляду та  вирішення відповідних питань.

Круглий стіл відбувся за організації Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації, Центру соціально – психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями.