У період літніх канікул українські діти соціально незахищених категорій відвідали Францію. Вже не перший рік дана програма з оздоровлення реалізується ВБО «ВО «Крила» спільно з французькими благодійними організаціями – «Привіт дітям Чорнобиля» (м. Сосгайм) і «Асоціація Каталонії діти Чорнобиля» (м. Аржелес). Її основною метою є оздоровити дітей, які перебувають в чорнобильській зоні, дітей з інвалідністю та малозабезпечених сімей.

Цього року на відпочинок до Франції відправилися більше 70 українських дітей віком від 6 до 17 років із Львівської, Черкаської, Київської, Кіровоградської, Житомирської та Чернігівської областей. При формуванні групи перевага віддавалася дітям із зони АТО, дітям з інвалідністю, малозабезпечених сімей та сімей, які втратили годувальників внаслідок військових дій на Сході країни. У програму були включені 4 обдарованих дитини з міст Рубіжне та Маріуполя, троє дітей з інвалідністю Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Дарницького району м. Київ.

Протягом 33-х днів діти проживали у французьких сім’ях, де їх приймали як рідних. За цей час вони поліпшили свої мовні навички, познайомилися із звичаями, культурою та побутом цієї гостинної країни, а також оздоровилися, вдихаючи свіже повітря французьких Альп. Французькі сім’ї дбали не тільки про харчування і побут українських дітей, а й подарували незабутні враження. Діти побували на різних екскурсіях. Це і старовинні замки Франції, музеї, театри, зоопарк, цирк, походи в гори, купання в гірських річках, ловля форелі.

Крім цього, деяким дітям пощастило відвідати французький Діснейленд – найбільший парк розваг в Парижі, і «Європа – парк» у Німеччині, які залишили в їх пам’яті найяскравіші враження.

Багато хто з дітей побували на океані, їздили в Німеччину, Швейцарію, бачили Париж і Страсбург.

«Франція це супер! Я жив у місті Сан-Марі-о-Мін розташованому в горах. У великому будинку з басейном, гойдалками. Господар будинку – ресторатор, українець за походженням, – Пан Петро дуже гостинний і щедрий, влаштовував звані вечори з дегустаціями його фірмових страв і сирів, запрошуючи своїх друзів французів, поляків і німців. Пан Петро щодня робив для нас казковим і неповторним. Найяскравішим враженням стало відвідування Діснейленду. Я завжди буду пам’ятати мої французькі канікули і дякувати своїй французькій сім’ї, – поділився враженнями Куценко Костянтин (8 років).

Як розповів Трофімов Максим (9 років), це було цікаве літо. «Поїздка до Франції була для мене самою незабутньою. Жив я в місті Audincourt в чудовій родині Sylvette і JacquesCasoli. З перших хвилин перебування в їхній родині відчував себе як вдома. Дуже вдячний їм за прийом. З цією сім’єю ми відвідували зоопарк, атракціони, театри всі можливі екскурсії. Я радий, що побував у Франції, у таких чудових людей. Мама сказала, що я став більш самостійним!», – сказав він.

«Щороку ми дякуємо нашим французьким партнерам за прийом українських дітей. Для них поїздка у Францію – це важлива подія і вони готуються до неї протягом року. Багато дітей уже стали «членами» французьких сімей, а для нових – це хвилююче почуття незнайомого і потім такого яскравого незабутнього! У будь-якому випадку всі діти повертаються радісними, свіжими і добре відпочивши», – розповіла Голова правління ВБО «ВО «Крила» Ярослава Токар.