8 грудня 2019 року в Києві відбувся Фестиваль спорту до Міжнародного дня осіб з інвалідністю, який проходив на базі Плавального центру «Планета спорт» торгово-розважального комплексу «Мармелад».

Організатори заходу – Київський міський центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», метою якого вже багато років поспіль є залучення дітей з інвалідністю до професійного спорту та надання їм можливостей для фізичного розвитку, за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Волонтерське об’єднання «Крила»» та громадської організації «Центр розвитку і реабілітації «Дар»», основною метою діяльності яких є сприяння у наданні соціальних послуг, здійсненні правових, економічних, психологічних, освітніх, медичних, реабілітаційних, адаптаційних та інших соціальних заходів, спрямованих на окремі соціальні групи чи індивідів, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, а також задоволення та захист законних соціальних, економічних, творчих, спортивних, вікових, культурних та інших спільних інтересів своїх членів.

Мета фестивалю: популяризувати плавання як один із найбільш прийнятних видів спорту для дітей і молоді  з інвалідністю.

У спортивних змаганнях та естафетах  взяли участь понад 40 дітей різних нозологій і вікової категорії. Але одразу обмовимося, що переможцями стали усі!

Підтримували та вболівали за юних учасників змагань понад 70 гостей, які допомагали створити атмосферу фестивалю незабутньою, по-родинному теплою і радісною!

Всіх учасників та гостей зустрічали ведучі та аніматори. Програма фестивалю складалася з двох частин – святкової та спортивної.

Під час святкової програми можна було взяти участь у бульбашковому шоу, відчути на собі красу аквагриму, поспілкуватися з зірковими гостями та насолодитися смаколиками та солодощами за солодким столом. Родзинкою фестивалю став великий святковий торт, прикрашений феєрверками, вогні яких створили в плавальному центрі атмосферу казки та допомогли зробити відкриття фестивалю більш урочистим.

Першим із вітальним словом до учасників фестивалю звернувся Сергій Пчелін, начальник Київського міського центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт». У своїй промові він зазначив, що «у програмі заходу будуть виступи спортсменів, презентація плавання як популярного виду спорту та, звісно ж, спортивні змагання. Плавання є невід’ємною частиною фізичного виховання. Користь від нього давно вивчена і, безсумнівно, це один з найприємніших видів спортивного навантаження не лише для осіб з інвалідністю, а й для багатьох людей з різною фізичною підготовкою та можливостями незалежно від гендерного типу і віку».

Голова Правління Міжнародного благодійного фонду «Волонтерське об’єднання «Крила»», засновниця та ініціатор міжнародних програм для дітей і молоді з інвалідністю Ярослава Токар у своєму виступі наголосила на тому, що «Міжнародний благодійний фонд «Волонтерське об’єднання «Крила»» долучився до організації та проведення цього фестивалю спільно з громадською організацією «Центр розвитку і реабілітації «Дар»» вже маючи за плечима чималий досвід проведення різних спортивних заходів. У 2019 році нашими організаціями був започаткований новий великомасштабний проєкт «Дорогою адаптації разом», який проводиться у плавальному центрі «Планета спорт». На основі реалізації проєкту, ми переконалися, що включення плавання в комплексне лікування та адаптацію сприяє прискоренню процесів реабілітації після перенесених травм. Плавання розслаблює м’язи хребта, покращує гнучкість, зміцнює кістки, покращує дихання і полегшує симптоми астми, зміцнює серце, покращує роботу мозку і знімає стрес. Плавання є гарною профілактикою захворювань суглобів. Ортопеди, хірурги, травматологи та інші вузькі фахівці практикують включення вправ у воді з терапевтичною метою. Тому, ми намагаємося зробити все можливе, аби популяризувати плавання як потужний вид спорту не лише для осіб з інвалідністю, а для всіх громадян України».

З вітальними словами до дітей-учасників фестивалю виступили і зіркові гості: Сергій Власенко, ведучий та улюблений актор серіалу “Школа”, Олексій Соколов, срібний призер Всесвітніх ігор 2012 року, заслужений тренер України.

Передав свої вітання учасникам змагань і власник мережі басейнів «Планета спорт» Віталій Кершков, заслужений тренер України, тренер вищої категорії, багаторазовий призер чемпіонатів світу та Європи, Чемпіон світу 2003 року, багаторазовий переможець і призер Кубків світу, рекордсмен 2009 року.

У своїх промовах вони побажали дітям здоров’я, фізичної сили та витривалості, впевненості у своїх силах та мати бажання займатися спортом і перемагати.

Після урочистого відкриття учасники та глядачі (вболівальники) перемістилися в басейн для проведення спортивних змагань.

Усіх учасників було поділено на 5 команд, між якими відбувалася естафета на 5 доріжках басейну (дистанцією 50 м). Крім того, юні спортсмени змагалися також і з зірковими гостями та, навіть, перемагали їх! Неймовірне захоплення викликав заплив учасників фестивалю з професіональним спортсменом Олексієм Соколовим!

Порадували учасників та гостей фестивалю показовими виступами в ластах й вихованці ДЮСШ №21, чемпіони України у своїх вікових категоріях Кіра Онищук та Артем Соколов.

Цілий день був сповнений радісними емоціями, незабутніми враженнями, цікавими зустрічами, відкриттями, знайомствами з професійними спортсменами та надихаючими подіями, які учасники фестивалю фільмували та намагалися відобразити у своїх світлинах.

Організатори фестивалю висловлюють вдячність усім, хто був причетний до його організації та проведення, а саме:

– основному спонсору Міжнародного благодійного фонду «Волонтерське об’єднання «Крила»» – компанії VAB Лізинг (та особисто її генеральному директору – Людмилі Золотарьовій) за фінансове сприяння у проведенні фестивалю;

– працівникам Київського міського центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» за підтримку спортивних ініціатив, роботу тренерів та заохочення дітей з інвалідністю боротися за своє здоров’я та фізичний розвиток;

– нашим зірковим гостям (Сергію Власенко та Олексію Соколову), які надихали учасників фестивалю займатися плаванням та мотивували здобувати нові перемоги;

– спонсорській команді Анни Нурмухаведової, які надали дитячі подарунки, смаколики та взяли на себе організацію фестивалю;

– тренерському складу плавального центру «Планета спорт»;

– незамінним волонтерам Школи волонтерів Міжнародного благодійного фонду «Волонтерське об’єднання «Крила»» (м. Білогородка);

– директору громадської організації «Центр розвитку та реабілітації «ДАР»» Анні Демиденко;

– ведучій заходу Оксані Кармазін;

– аніматорам – колективу «Діно» – Світлані Шевченко, Тарасу Шушайло та Спас Тетяні;

– художницям з аквагриму – Ксенії Матухно, Евгенії Мороз та Валерії;

-–підприємцю Олександру Бернадському;

– кондитерській «Frida»;

– фотографу Катерині Вороніній;

– відеооператору Артему Близнюку.

Таким чином, захід засвідчив, що діти з інвалідністю потребують особливої уваги та сприяння у створенні умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до фізкультурно-спортивних та реабілітаційних заходів серед інвалідів з ураженнями опорно-рухового апарату, вадами зору, слуху та розумового і фізичного розвитку.

Співпраця і партнерські взаємини з громадськими організаціями, меценатами, спонсорами, відомими артистами і спортсменами, Національним комітетом спорту інвалідів України, спортивними федераціями інвалідів України, спортивними федераціями інвалідів з нозологій, їх спілками та осередками на місцях якнайкраще продемонструвала готовність суспільства допомагати дітям з інвалідністю у збереженні свого здоров’я та розвитку фізичної культури і спорту.

Дякуємо партнерам та сподіваємось і в майбутньому підтримувати започатковані Київським міським центром з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» ініціативи таких спортивних заходів.