З 18 по 28 листопада 2013 р. в рамках Всеукраїнського тижня фінансової грамотності в Дніпропетровському центрі професійно-технічної освіти, а також у сш№ 9 і 130 проходять навчальні тренінги з фінансової грамотності.

За сприяння народного депутата України Дениса Дзензерського представники Національного банку України в Дніпропетровській області та спеціально навчені волонтери Всеукраїнської благодійної організації «Волонтерське об’єднання «Крила» проводять теоретичні заняття з основ фінансової грамотності для учнів професійно-технічних училищ. 20 листопада лекція відбулася для студентів курсу «Оператор поштового зв’язку, оператор комп’ютерного набору» у відділенні зв’язку Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти.

«Лекції та тренінги з фінансової грамотності однозначно необхідні. Зокрема, учні повинні володіти інформацією про те, як правильно розпоряджатися грошима. Такі лекції дозволяють учням дізнатися, як економити свої кошти, як правильно накопичувати і розподіляти ресурси незалежно від надходжень. Додатково до всього молодому поколінню надзвичайно важливо розібратися в системі роботи фінансових інструментів, якими насичене повсякденне життя», – сказала заступник директора з навчальної роботи відділення зв’язку Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти Оксана Кухар.

У ході тренінгів розглядалися питання управління фінансовими засобами і заощадженнями, створення «подушки фінансової безпеки», складання плану витрат і грошових надходжень, методи планування бюджету та інше. На основі отриманих знань студенти зможуть виробити звички правильного планування і розподілу особистих коштів і заощаджень.

За словами заступника начальника Управління НБУ в Дніпропетровській області Олени Рогожі, питання проведення тренінгів з фінансової грамотності є актуальним і гострим. Підтвердженням цьому стала економічна криза, яка вдарила по країнах Європи і, зокрема, по Україні.

«З точки зору Нацбанку, фінансова культура є невід’ємним елементом поведінки кожної людини, яка прагне грамотно управляти своїми фінансовими ресурсами і піклується про свій добробут. Для цього необхідно знати, які банківські продукти вибрати, які при цьому існують ризики, і нести відповідальність за прийняті рішення», – говорить вона.

Активний розвиток і популяризацію фінансової грамотності населення у Дніпропетровській області всіляко підтримує народний депутат України, Секретар Комітету ВРУ з питань фінансів і банківської діяльності Денис Дзензерський. За його ініціативою з 1 вересня цього року 74 навчальних заклади Дніпропетровська та області ввели курс «Фінансова грамотність» у навчальні програми. Предмет викладається в якості факультативного для учнів 10-11 класів.

«Зовсім скоро діти увійдуть у доросле життя і стануть повноправними гравцями ринку фінансових послуг. Від того, наскільки вміло вони будуть використовувати його можливості, залежатиме їхній добробут. Я переконаний, що в сучасному світі людині життєво необхідно розбиратися в питаннях інвестування, кредитування, страхування і т.п. Чим раніше діти дізнаються про роль грошей у приватному, сімейному і суспільному житті, тим раніше можуть бути сформовані корисні фінансові звички, які в наслідку стануть ефективним заходом забезпечення підвищення стандартів якості життя та фінансової безпеки населення», – вважає Денис Дзензерський.

У тих навчальних закладах Дніпропетровська та області, де ще не викладається курс «Фінансова грамотність», проходять тематичні лекції. В інтерактивній формі спеціально навчені тренери з числа волонтерів ВБО «ВО «Крила» розповідають учням як правильно будувати власний бюджет, керувати витратами і грамотно розпоряджатися заощадженнями.

«Упевнена, що інформація, яку я отримала на сьогоднішньому занятті, буде дуже корисною в подальшому. Наше покоління, на жаль, витрачає набагато більше, ніж заробляє. Після сьогоднішнього тренінгу, я думаю, буду більше збирати, ніж витрачати», – сказала студентка Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти Ком Христина.