20 березня діти Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Дарницького району столиці разом з учнями Слов’янської гімназії м. Київ безкоштовно відвідати Національний музей Т.Г. Шевченка.

Захід пройшов при тісній співпраці Всеукраїнської благодійної організації «Волонтерське об’єднання «Крила» і музею Т.Г. Шевченка та був приурочений до святкування Шевченківських днів.

«Наша організація у своїй діяльності реалізує програму «Інклюзивне суспільство. Музей без бар’єрів»,  що  спрямована на подолання бар’єрів у спілкуванні між дітьми з функціональними обмеженнями та їх здоровими однолітками за принципом «рівний рівному», а також підтримці програми інклюзивної освіти та виховання таких дітей. Завдячуючи тісній та тривалій співпраці із колективом музею, ця робота є продуктивною та, безперечно, результативною у плані інтеграції дітей із вадами розвитку в суспільство. Вона сприяє розширенню їх кругозору, прививає повагу до культурного, історичного та освітнього середовища країни, навчає шанувати свою Вітчизну», – зазначила Голова Правління ВБО «ВО «Крила» Ярослава Токар.

У стінах музею для дітей була організована цікава екскурсія із використанням гри-квесту «Карта Шевченкових пригод». Діти отримали можливість не тільки оглянути музей у супроводі екскурсовода, а й цікаво провести час у грі-пошуку, детально вивчити основні експонати і дізнатися про життя Тараса Шевченка.

Квест був побудований у вигляді книжки-карти. Розповідаючи історію про життя і творчість Тараса Шевченка, висвітлюючи основні віхи його біографії у кожній залі, екскурсовод пропонував маленьким відвідувачам знайти і оглянути центральні експонати. До кожного з експонатів наводилось одне із завдань: записати назву або звернути увагу на деталі; порахувати щось, зображене на картині; описати, яку людину зображено, закінчити вірш, тощо. Полегшити пошук допомагають фрагменти картин, малюнків, які треба знайти.

Діти з великим задоволенням та цікавістю виконували всі завдання. Після чого усі разом з екскурсоводом у Дитячому центрі перевіряли квест. Діти, які вирішили 85% завдань (23 із 27) отримали призи.