Міжнародний благодійний фонд «Волонтерське об’єднання “Крила”» вже тривалий час здійснює масштабні заходи в галузі охорони здоров’я та бере участь у реалізації різних проектів, спрямованих на популяризацію здорового способу життя та попередження важких наслідків перебігу хвороб. Нині фонд є ініціатором та співорганізатором реалізації на Кіровоградщині масштабного всеукраїнського проекту «Дарую турботу», засновником якого є Благодійний фонд «Об’єднання світових культур» спільно із компанією «Люксоптика».

Основною метою проекту «Дарую турботу» є розроблення заходів щодо профілактики та зниження захворюваності й інвалідності серед населення; організація та проведення в межах повноважень благодійного фонду профілактичної роботи з охорони здоров’я та забезпечення доступного медичного обслуговування населення для удосконалення їх знань та практичних навичок щодо збереження власного здоров’я.

З 11 по 13 грудня 2018 р. Всеукраїнський проект «Дарую турботу» завітав до мешканців Компаніївського району Кіровоградської області на запрошення Голови Правління МБФ «ВО «Крила» Ярослави Токар та Голови районної ради Спіктаренка Вадима Володимировича, які занепокоєні станом здоров’я жителів району та відсутністю лікарів-офтальмологів.

Протягом трьох днів лікарі-офтальмологи провідної офтальмологічної компанії «Люксоптика» проводили для населення безкоштовне обстеження зору, вимірювали тиск, здійснювали консультації та виписували рецепти на виготовлення безкоштовних окулярів від ТМ «Люксоптика». (Нагадаємо, що на сьогодні компанія «Люксоптика» є одним із лідерів у своїй галузі. Її магазини пропонують широкий асортимент сонцезахисних окулярів, оправ, очкових і контактних лінз, засобів по догляду і аксесуарів. Компанія працює з відомими зарубіжними оптичними будинками Safilo, De Rigo, Luxottica (бренди GUCCI, Dior, Pierre Cardin, Max Mara) та іншими).

У смт. Компаніївка в приміщенні Компаніївської районної ради, працюючи щодня з 9.00 до 19.00, було оглянуто 536 пацієнтів, які звернулися з різними проблемами та скаргами на стан здоров’я та виписано 433 рецепти на безкоштовні окуляри від компанії.

13 грудня 2018 р. в приміщенні Мар`ївської сільської ради, в підпорядкування якої входять села Зелене та Тернова Балка, було обстежено ще, додатково до плану, 64 особи, з яких 63 було виписано рецепти на окуляри.

Організатори проекту зазначили, що в районі глаукома (важке захворювання ока, яке за пізнього виявлення та без адекватного лікування призводить до неминучої сліпоти) є на першому місці, навіть серед інших областей, де було реалізовано проект, та, звичайно, викликає занепокоєння та тривогу. Також у результаті проведення заходу лікарями був виявлений ще один приголомшливий факт: майже 75% населення району мають постійний або періодичний підвищений внутрішньо очний тиск. Підбиваючи підсумки Всеукраїнського проекту «Дарую турботу» для мешканців Компаніївського району Кіровоградської області, київські лікарі-офтальмологи рекомендували проходити профілактичні огляди населенню починаючи з 35 років і надалі – не рідше одного разу на рік. Іншим необхідно перевіряти зір регулярно після 40 років із періодичністю кожні три роки. А щоб мешканці Компаніївського району Кіровоградської області розпочали активно ходити на профілактичні огляди – порадили керівництву укласти угоди з лікувальними закладами та установами. Доречним також є створення «вікон» для малозабезпечених жителів даного району, які могли б приходити і обслуговуватися на підставі підтверджуючого це документа.

Фахівці звернули увагу і на небезпечність покупок окулярів на ринках та базарах, які не мають сертифікатів якості продукції та ліцензії для продажу і не несуть відповідальності за свій товар.

«Очі – це не тільки дзеркало душі, але і важливий орган, за допомогою якого людина може бачити навколишній світ і в повній мірі функціонувати у буденному житті. Тому треба дбайливіше ставитися до них і прислуховуватися до порад лікарів», – наголосила Голова МБФ «Волонтерське об’єднання “Крила”» Ярослава Токар.

Голова районної ради Вадим Спіктаренко погодився з тим, що життя і здоров’я людей – це найважливіше питання для виконання. «Сигнал тривоги отримав. Ми повинні стати тією «швидкою допомогою», яка реагує на ці сигнали. У всьому районі розпорошено проживають багато літніх людей, малозабезпечених родин, які не в змозі фізично долати великі відстані поїздок, тому найближчим часом буде обговорюватися, як же нам допомогти людям. Виходом може стати автономізація медичної установи, яка дозволить раціональніше використовувати ресурси – як фінансові, так і людські. І перший крок до цього вже зроблений».

Міжнародний благодійний фонд «Волонтерське об’єднання “Крила”» висловлює щиру подяку своїм партнерам та Голові районної ради Компаніївського району на Кіровоградщині Вадиму Спіктаренку за здійснення такого важливого заходу для українського суспільства.