26 квітня 2019 р. Міжнародний благодійний фонд «Волонтерське об’єднання «Крила», об’єднавши зусилля разом із громадськими організаціями «Центр розвитку та реабілітації «Дар»» та «Спортивно-оздоровчий центр реабілітації дітей-інвалідів – Свєточ», запросили вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей № 1 на цікаву оздоровчо-профілактичну програму з назвою «Чистий четвер», що передбачала вільне плавання, розваги на воді, конкурси і, звичайно ж, подарунки. Захід пройшов у Плавальному центрі, що знаходиться у ТРЦ Мармелад.

Як зауважує голова Правління благодійного фонду «Крила» Ярослава Токар, «назва акції була вибрана невипадково, адже в період її проведення за українськими звичаями і традиціями українці вшановували «Чистий четвер». Чистий четвер – це день весняного очищення. З самого ранку в цей день в українських оселях господарі вже мали навести чистоту й порядок у своєму домі. Все навколо мало бути чистим і виглядати по-святковому. В саду й на городі селяни мали позгрібати на купу торішнє листя, бадилля бур’янів і підпалити – щоб очистити землю від морозу, зими, смерті і всякої нечисті. А найголовніше, у чистий четвер українці мали покупатися до схід сонця. Існує повір’я, що в Чистий четвер рано-вранці ворон носить з гнізда своїх дітей купатися в річці. Хто скупається, той буде здоровий протягом цілого року. Отож, хворі люди купалися, бувало, вночі – поки ворон своїх дітей не покупає, щоб очиститися від хвороби. Викупавшись, хворий набирав зі свого купелю відро води та ніс її на перехресну дорогу і виливав – «щоб там усе лихо зоставалося». А дехто ще й примовляв: «Господи, Ісусе Христе! Перехресна дорого! Дай, Боже, здоров’я в ручки, в ніжки і в живіт трішки». За християнським вченням, до речі, у цей день люди також намагаються обов’язково вмитися або скупатися, щоб очиститися від гріхів. Адже у цей день, як ми вже знаємо, пізно ввечері один з дванадцяти учнів – Іуда – за тридцять срібників продав свого вчителя Ісуса Христа, якого невдовзі й розіп’яли. Відтак люди намагаються в чистий четвер скупатися, щоб захистити себе від усіх лихих думок та дій».

Акція «Чистий четвер» проводилася в рамках проекту «Здорова нація – багата держава», який націлений на проведення благодійних заходів у соціальній сфері та соціальній відповідальності бізнесу, спрямованих на підтримку профілактики захворюваності та зниження інвалідності населення; організацію та проведення в межах повноважень благодійного фонду профілактичної роботи з охорони здоров’я та удосконалення знань і практичних навичок щодо збереження власного життя.

Мета акції: організація та проведення оздоровчо-профілактичної програми на воді для дітей соціально вразливих категорій, формування у них навичок тримання на воді з дотриманням правил безпеки та вдосконалення їх знань щодо значення водних процедур не лише для здоров’я людини, а й в українській культурі зокрема.
Програма заходу вийшла незабутньою і сповненою гарних позитивних емоцій завдяки високопрофесійним тренерам Плавального центру і самовідданим волонтерам фонду «Крила» та ГО «Центр розвитку та реабілітації «Дар»». У Плавальному центрі діти мали можливість і поплавати, і попірнати, і навчитися, хто не вмів раніше, першим вправам триматися на воді. Все відбувалося у невимушеній ігровій обстановці з конкурсами і розвагами на воді. Окрему увагу тренери Плавального центру звертали і на роз’яснювальну роботу з дітьми. «Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку», – наголошував тренер Плавального центру Олександр Моргунов.

Кожна дитина в кінці програми заходу отримала свіжовипечену святкову паску від МБФ «ВО «Крила»» та 100 пасок було передано Центру соціально-психологічної реабілітації дітей № 1 м.Києва для інших вихованців. А сік для дітей було надано Благодійним фондом «Об’єднання світових культур».

Таким чином, мета акції здійснена успішно: діти за відносно короткий час отримали повноцінну релаксацію, відчули оздоровчий ефект після комплексу водних процедур та приєдналися до шанування українських звичаїв і традицій. МБФ «ВО «Крила»» щиро дякує своїм партнерам, тренерам і волонтерам за сприяння і допомогу в організації такої важливої акції, а керівництву Плавального центру – за гостинність та соціальну відповідальність.