За підтримки Міжнародного благодійного фонду «Волонтерське об’єднання «Крила» у НОК Київського військового ліцею ім.І.Богуна відбувся урок мужності, присвячений великому дню патріотизму. Цей захід традиційно проводиться в закладі наприкінці січня, адже саме в цей час Україна вшановує світлу пам’ять героїв Крут.

29 січня минула 99-та річниця бою під Крутами, який став символом незламності і волі українців. У цей день 1918 року під селищем Крути, поблизу села Пам’ятне, що у 130 кілометрах на північний схід від Києва, збройний похід на столицю чотирьохтисячної більшовицької армії Михайла Муравйова зустрів гідну відсіч загону з київських студентів і бійців вільного козацтва (близько трьох сотень людей), які стали на захист Української народної республіки.

Патріотично налаштовані молоді люди, які не мали ні належного військового досвіду й вишколу, ні достатньої кількості зброї, без зволікань кинулись захищати рідну Батьківщину. В ході кількагодинного бою вони чинили відчайдушний опір ворогам, заподіявши значної шкоди супротивнику (вбито та поранено загалом кілька сотень ворожих бійців), але багато з них також загинули. Більшість – під час бою, а полонених 27-х студентів було розстріляно згодом. Герої Крут не зуміли повністю зупинити наступ більшовиків, однак їм вдалося затримати на кілька днів ворожий похід на Київ.

У підготованому ліцеїстами національно-патріотичному заході взяв участь і ветеран 55-ої окремої артилерійської бригади, журналіст Роман Кулик із розповіддю «Крути – стратегічна перемога українського війська». З ліцеїстами велася змістовна розмова про бої під Бахмачем-Крутами, про міфи й менш трагічне переосмислення подвигу наших захисників; про позитивні наслідки боїв і чому сучасні богунці є спадкоємцями крутянців. Звісно, що за бесідою про героїчний подвиг майже сторічної давнини була порушена й тема теперішніх бойових дій на сході України, проведені аналоги між минулим і сучасним, відзначена мужність як нинішніх, так і тодішніх захисників нашої Вітчизни.

“Аудиторія під дві сотні юнаків віком 13-14 років – це щось! Це колосальне поле для продуктивної комунікації, для плідної та успішної подальшої співпраці”, – зазначив Роман.

На завершення від  співорганізаторів заходу – МБФ “ВО “Крила” та видавництва “Самміт-книга”, Київський військовий ліцей ім.І.Богуна отримав книги для поповнення власної бібліотеки.