4 березня у Національному музеї історії України у Другій Світовій війні був організований урочистий захід, в рамках якого до музейної експозиції “Український Схід” були передані особисті речі та обладунки воїна Мирослава Мисли з позивним “Мисливець”, що загинув поблизу Кримського, захищаючи рідну землю від російських загарбників.

За сприяння Міжнародного благодійного фонду “Всеукраїнське об’єднання “Крила” майже 70 ліцеїстів Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Богуна (Боярка) змогли вшанувати пам’ять героя та згадати разом з його бойовими побратимами життєвий шлях військового.

  • командир “Легіону Свободи” Олег Куцин;
  • очільник ВГО “Сокіл”, заступник командира “Карпатської Січі” Юрій Чорнота;
  • лідер гурту “Кому Вниз” Андрій Середа;
  • лідер гурту “Широкий лан” Святослав Бойко;
  • філософ, письменник, видавець Дмитро Савченко;
  • засновник літературного проекту “Дух Нації”, поет Юрій Руф;
  • cокілець, автор музики та виконавець пісні “В рядах безсмертних” Орест Рись “Залізняк”.

Мирослав Мисла в 2011 році став очільником харківського осередку ВГО “Сокіл”. Він приймав активну участь в Революції Достоїнства і стояв пліч-о-пліч з героями Небесної сотні на Майдані Незалежності. Одним із перших в складі батальйону МВС особливого призначення “Січ” пішов на фронт. Уже в 2016 став командиром тактичного підрозділу, що входив до складу 8-ої роти 3-го механізованого полку 93-ої ОМБр. Ворожа куля настигла його під час ворожого мінометного обстрілу поблизу села Кримське в Луганській області, де його розвідгрупа виконувала бойове завдання. Побратими на руках донесли свого командира до бази, та все ж вижити він не зміг, поранення були надто тяжкими.

Пам’ять героя була вшанована хвилиною мовчання. Товариші по службі ділились спогадами, що пов’язують їх із бойовим побратимом, розповідали різні історії. Вони впевнені, що декілька сотень офіцерів його типажу з легкістю могли б змінити українську армію на більш професійну.

Богунівці пройнялись духом патріотизму, вкотре переконалися, що є герої, які щиро люблять свою Батьківщину та готові її захищати до останньої краплини крові. Мирослав Мисла став для майбутніх офіцерів справнім прикладом для наслідування.

Уже після закінчення урочистостей, для ліцеїстів провели екскурсію по музейному комплексу, що знаходиться всередині монументальної скульптури “Батьківщина-мати”.