27 жовтня в приміщенні Національного музею літератури (Київ, вул. Б. Хмельницького, 11) відкрилася благодійна фотовиставка «Гарною бути легко», присвячена жінкам, які виховують дітей з особливими потребами.

Метою даного проекту є руйнування стереотипного ставлення до жінок, які виховують дітей з інвалідністю, підвищення їх емоційного стану та самооцінки. Ці мами дуже часто залишаються один на один зі своєю проблемою, а державна допомога настільки мала, що насилу її вистачає лише на харчування. Виховуючи таку дитину, ще необхідно мати гроші на медичне обслуговування, медпрепарати, оздоровлення, одяг, комунальні платежі та ін. Так склалося, що дуже часто сім’ї, в яких виховується дитина з особливостями розвитку, залишають тата, як це не сумно звучить. Тоді жінка повинна самостійно, часто не маючи можливості вийти на роботу, займатися дитиною.

Але при всіх своїх труднощах, такі жінки неймовірними зусиллями знаходять в собі сили залишатися жінками, ніжними і красивими. Багато хто з них можуть бути просто об’єктом наслідування, настільки цікаві і не прості їх історії.

У проекті «Гарною бути легко» взяли участь також мами дітей з особливими потребами Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з особливими можливостями Дарницького району Києва, який систематично підтримує ВБО «ВО «Крила».

Глава правління ВБО «ВО «Крила» Ярослава Токар побажала жінкам удачі, енергії і нескінченного щастя. «Ми захоплюємося жінками, які займаються вихованням діток з інвалідністю. Це величезний труд. Хочеться побажати їм сил, добра і нехай перед ними завжди будуть відкриті всі двері», – зазначила вона.

До участі в проекті були запрошені жінки практично з кожного району м.Київ, які виховують дітей (молодь) з інвалідністю. Вони могли безкоштовно взяти участь у проекті,  у професійній фотосесії за участю ведучого візажиста-стиліста Юлії Королевич, яка своєю енергією і талантом допомагала мамам перевтілюватися.