Літо – це час для відпочинку та оздоровлення дітей. Ця тепла пора року ідеальна для відновлення сил та поліпшення здоров’я школярів і малечі, яка відвідує дитсадки. Щоб діти повернулись з літніх канікул сповненими сил і енергії на весь наступний рік, організація їх літнього оздоровлення та відпочинку має бути ретельно продуманою і спланованою, що, насправді, є дуже кропіткою і відповідальною справою. Тому благодійні організації, орієнтовані на оздоровлення дітей, починають готувати програми дитячого літнього відпочинку вже по закінченню попереднього сезону.

Однією з таких організацій є французька благодійна організація «Привіт дітям Чорнобиля», давній і надійний партнер Міжнародного благодійного фонду «Волонтерське об’єднання «Крила». Після чорнобильської трагедії французькі благодійники вже понад двадцять років працюють у сфері оздоровлення українських дітей-чорнобильців, докладаючи для цього значних власних сил та ресурсів.

Програма оздоровлення у розумінні наших французьких колег базується на таких принципах: дитина повинна отримувати повноцінне і збалансоване харчування, гарно спати, мати різноманітне і цікаве дозвілля, культурно та духовно збагачуватися. Саме тому на українських дітей у французьких сім’ях, до яких вони щороку приїздять на оздоровлення, завжди очікує виважена, продумана та цікава програма відпочинку. Планується вона ще задовго до приїзду дітей з України. Наші партнери підшукують родини, перебування у яких нашим дітям буде корисним та цікавим, спільно з ними визначаються із оздоровчими заходами та дозвільною програмою. І вже згодом, стовідсотково оплативши дорогу і перебування дітей у Франції, приймають наших юних співвітчизників у дружніх французьких родинах. Цьогоріч змогу оздоровитися протягом цілого місяця отримали близько 30 дітей із числа дітей-чорнобильців, дітей-сиріт, дітей, постраждалих від бойових дій на сході України, та інших соціально вразливих категорій із Чернігівської, Житомирської, Кіровоградської, Івано-Франківської, Полтавської, Донецької, Луганської областей та м. Києва.

Однією із запрошених до французького Ельзасу стала Вікторія Поліщук. У Франції Вікторія проживала у невеликому містечку Буронь регіону Фреш-Конте на сході країни у французькій родині з 4 чоловік: мама Есмеральда, тато Фредерік, доньки Еванжеліна (7 років) і Сіфура (3 роки). У них великий трьохповерховий будинок з садом і городом. Мама з татом працюють в будинку пристарілих, мама доглядає людей похилого віку, а тато кухар. «На початку було важко спілкуватись, але допомагав гугл. Їжа їхня трохи відрізняється від нашої. Вони не їдять рідких страв, і більше полюбляють кислих соусів і добавок. Найбільше сподобалась їхня випічка, круасани, вони зовсім не такі. як у нас, дуже ніжні, навіть без начинки. Їх, зазвичай, подавали зранку. З дітками спільну мову знаходили інколи з допомогою жестів, допомагали також перекладач в телефоні та отримані в школі навики французької мови, хоча з Фредом я спілкувалась англійською мовою. Була здивована, що її мало хто знає. Ми багато подорожували в гірські Альпи до батьків Фреда, до Аквапарку, місцевого зоопарку; в розважальному центрі я брала участь у конкурсах, де виграла призи, а ще разом грали в боулінг; вдома всією сім’єю постійно грали на «плейстейшн». Також я допомагала їм прибиратись у городі і в саду та на кухні готувати Есмеральді їжу. А ще у них є курчатка, за якими доглядала і навіть допомогла їм вилуплюватись з яйця. По приїзду в Україну ми написали французькій родині подяку за гостинність, і вони нам відписали, що я їм дуже сподобалась. А вчора на уроці французької мови отримала «11». Ось як навики спілкування у французькій родині починають приносити свої результати», – ділиться своїми спогадами та враженнями Вікторія.

«У Франції були організовані пікніки біля озера і басейну, рибалка і зустріч з мером, квитки в зоопарк. Все було гарно, і ми, керівники, і діти, отримали багато гарних вражень», – коротко, однак емоційно висловила свій погляд про перебування у Франції згідно програми керівник групи українських дітей Світлана.

Іншим напрямком роботи французької асоціації «Привіт дітям Чорнобиля» є організація відпочинку та оздоровлення наших дітей соціально вразливих категорій в українських таборах. Насправді, хоч умови таких таборів суттєво відрізняються від європейського рівня, діти повертаються дуже щасливими, адже вони повноцінно відпочили, познайомилися із новими друзями та налаштувалися на новий навчальний рік. В цьому році французькі партнери оплатили повноцінний двотижневий серпневий відпочинок на чорноморському узбережжі 40 дітям. Серед них – діти з багатодітних родин, діти учасників АТО, діти з обмеженими фізичними можливостями, діти з незаможних сімей.

«Годували нормально, аж п`ять разів! Дуже сподобались екскурсії в Одесу з відвіданням місцевих катакомб, порту. Був дуже гарний вожатий, багато конкурсів і гарних друзів. Велике спасибі!» – так свої враження і щиру вдячність висловила Віка Карплюк, яка відпочивала у дитячому оздоровчому таборі «Морська хвиля».

«Доброго ранку! Ярослава! Дуже дякуємо Вам та благодійникам — французькій асоціації “Привіт дітям Чорнобиля” за відпочинок у таборі!!! Дитина перший раз кудись їхала без батьків на тривалий час, але кілька днів адаптації – і дитину не впізнати. З його слів все дуже сподобалося – і ігри, і екскурсії, відпочинок на морі і харчування! А найголовніше – він сказав, що з великим задоволенням ще поїде!!!» – ось так передали радість від літнього відпочинку дитини його батьки.

«Безмежно вдячні за організацію відпочинку наших дітей на морі! Всі ми дуже щасливі, оздоровленні та трішечки сумні повернулись додому… Не хотілось їхати …. Дай Боженько, усім Вам, хто зробив таку гарну справу, здоров’я, миру, та сили дарувати радість та приємні миттєвості оточуючим. Ще раз велике дякуюємо від нашої родини!!!!» – зворушливо висловила свою вдячність багатодітна мама з Кіровоградщини.

«Ось так, вже десять років, ми тримаємо рівень довіри із нашим основним партнером — французькою асоціацією “Привіт дітям Чорнобиля” та реалізуємо французькі програми в Україні. Як багато за цей час було зроблено, скільки схвальних відгуків та гарних слів вдячності було нами отримано від українських сімей. Ми цінуємо роботу французького благодійника, їх наполегливу працю в ім`я України. Низький уклін фундаторам асоціації — двом українкам Аліні Сюттер та Христині Шрайбі, які заклали у серця французів ідею такої благочинності та дякуємо тим людям, хто нині її реалізує!» – зазначила Голова фонду Ярослава Токар.