Патріотизм. Це слово наразі знайоме кожному українцю. Внаслідок трагічних подій на сході нашої країни, при загрозі російської окупації, це почуття як весняний паросток пробудилося в наших серцях та вже назавжди проросло в наших душах. В цей важкий для України час кожен патріот своєї Батьківщини намагається підтримати її як може. І творчі люди в цьому не виняток.

8 квітня в рамках благодійної акції «Підтримай Україну» діти Рубіжного зустрілися з гостями з Києва та Кіровоградщини. Ця зустріч відбулася у міському Палаці культури міста Рубіжне (Луганська область) на запрошення керівника громадської організації «Моє місто – Рубіжне» Сергія Власенка.

У складі делегації до міста Рубіжне завітали Голова правління Всеукраїнської благодійної організації «Волонтерське об’єднання «Крила» Ярослава Токар, керівники благодійного фонду «Перемога» Антоніна Горбанець та Олександр Вороний, творчі колективи Компаніївського будинку культури Кіровоградської області та кіровоградський гурт «Anatomy of elements» з барабанами й гітарами. Це вже четверта гуманітарно-патріотична місія цього колективу на Донбас, і в цьому їм традиційно допомагає благодійний фонд Станіслава Березкіна «Добротвір» і футбольний клуб «Зірка», керівництво якого регулярно надає волонтерам свій автобус для поїздок у зону АТО.

Гості порадували рубіжан чудовим виступом та національним колоритом. Діти, яких в глядацькому залі була більшість, гаряче підтримували і виконавців народних пісень, і молодіжні колективи. Разом з артистами юні рубіжани співали улюблені пісні. Атмосфера у залі була дружньою і гостинною. Відчувалась неабияка духовна єдність, що ще раз підтвердило той факт, що Донбас – це Україна!

Справжньою подією стала передача перших рушників, які в рамках Всеукраїнської акції «Рушник єднання» були передані управлінню освіти Рубіжанської міської ради в особі Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді від Компаніївського району Кіровоградської області та КВК № 176 м. Києва. Тепер вони займуть почесне місце в Центрі, де розміщено виставку «Рушникова моя країна», в центрі, який виховує патріотичну молодь свого міста.

Кожна дитина, кожен глядач, хто перебували у той день у МПК, отримали Великодні пасочки від благодійного фонду Станіслава Березкіна “ДОБРО ТВІР” з побажанням благополуччя, наснаги для добрих справ заради процвітання рідної України. Приємно, що в нашій країні є народні депутати, які мають час і бажання підтримати не тільки свій регіон. Крім того, під час поїздки було роздано більше 1000 кіровоградських смаколиків від вказаного фонду і нашим військовим на блокпостах.

Після концерту привітно відчинив свої двері Центр туризму і краєзнавства. Гості з Кіровоградщини поринули в атмосферу доброзичливості, української гостинності та щирості. Що зараз, нажаль, не дуже часто зустрінеш в Донбасі. Від імені міської громади гостей привітали депутати Рубіжанської міської ради Любов Олександрівна Чапова та Ірина Петрівна Коваленко. Педагоги Центру познайомили відвідувачів з історією та напрямками роботи закладу. Всі присутні були дуже захоплені етнографічною експозицією, кабінетом краєзнавства, різноплановим оформленням приміщень та професійністю виконання дитячих робіт, якими прикрашено Центр. А Великодня виставка взагалі приємно приголомшила.

Вихованці Центру зустріли кіровоградців в українських костюмах і підготували музичний подарунок. Діти так щиро співали українські пісні, що гості, будучі професіоналами, високо оцінили вокальні дані юних рубіжан.

За доброю традицією кожен з присутніх залишив на «Дереві бажань» яблуко зі своїми побажаннями рубіжанцям. А потім розмальовували Великодню писанку – символ добра, злагоди та єдності.

Як добрі господарі, діти та працівники Центру запроси нових друзів до затишної кімнати та продовжили спілкування за чаюванням. Кіровоградці висловлювали теплі слова вдячності та надію на подальшу співпрацю, а наші вихованці – на продовження дружніх стосунків.

З найкращими сподіваннями на майбутню зустріч та співпрацю юні рубіжани проводжали своїх нових друзів додому. Правда, найбільше наше надбання – це наші діти. І всі ми пишаємося ними. А також щиро дякуємо керівникам, викладачам, людям, які небайдужі до виховання майбутнього нашої країни та пробуджують у серцях цього майбутнього ЛЮБОВ.

Ця зустріч ще раз довела, що Україна – єдина і неподільна. Це країна, де кожна людина готова підтримати один одного. І не тільки в важку хвилину.

Так, в нас є майбутнє. Так, ми сильні і все подолаємо.

Слава Україні!