Акція «Безпека на воді під час літніх канікул»

для дітей з інвалідністю зі слуху

14 травня 2019 р. благодійна організація «Міжнародний волонтерський фонд глухих «Чую серцем»» ініціювала проведення вкрай важливої на початку літніх канікул профілактичної акції «Безпека на воді під час літніх канікул» для 50 дітей з інвалідністю зі слуху (нечуючих, глухих та слабочуючих), які є вихованцями спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 18 м. Києва.

Мета акції: попередження нещасних випадків та дитячого травматизму на воді під час літніх канікул, виховання у дітей навичок культури безпечної поведінки на воді, надання дітям знань і вмінь, як діяти у тій чи іншій ситуації, ознайомлення їх із причинами нещасних випадків на воді та порядком дій у випадку нещастя.

Акція проводилася за сприяння: Міжнародного благодійного фонду «Волонтерське об’єднання «Крила»», громадської організації «Центр розвитку та реабілітації «Дар», ТОВ «Клуб «Воднік»», Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українське товариство глухих» (УТОГ) та Плавального центра в торгово-розважальному комплексі «Мармелад».

Програма акції передбачала теоретичну частину (показ слайдів, ознайомлення з правилами поведінки на воді, надання роз’яснень про те, що саме на воді забороняється робити, висвітлення питань, пов’язаних з наданням домедичної допомоги постраждалим на воді) та практичне заняття (тренування в басейні з висококваліфікованими фахівцями з плавання).

Теоретичну частину для дітей провели Володимир Зіненко – член Правління Спортивної Федерації Глухих України, тренер клубу «Воднік», Світлана Любімова – тренер з плавання категорії «А» Плавального центру; а практичне заняття –  чемпіонка ХХІ літніх Дефлімпійських ігор з плавання Валерія Ситнікова та призер Чемпіонатів Європи Олексій Пятак.

«Захід проводився з урахуванням сучасних українських і зарубіжних теорій та практик навчання дітей з порушеннями слуху, що відображають новий менталітет сучасного цивілізованого суспільства, в якому визначаються законодавчо рівні й загальногромадянські права глухих людей, з урахуванням їх права на реалізацію своїх своєрідних потреб», – зазначає Володимир Зіненко.

«Крокуючи до Європи, де споконвіку сповідувались ті цінності, які спрямовані на комфортне існування людини, ми охоче запозичуємо все, що є там позитивне і що підходить до наших реалій, особливостей нашого менталітету та наших можливостей, зауважує голова Правління Міжнародного благодійного фонду «Чую серцем»» Олександр Зємєчев. – Для дітей із порушеннями слуху, які в силу свого дефекту мають труднощі в засвоєнні мови та у спілкуванні, наш фонд знайшов спеціалістів, які на високому професійному рівні надали нові знання щодо безпечної поведінки на воді, зміцненні здоров’я та навчили нечуючих, глухих та слабочуючих дітей як діяти у різних ситуаціях на воді».

Програма заходу сподобалася всім дітям, адже була цікавою, пізнавальною, корисною, із сюрпризами та солодощами. Для дітей організатори передали ще великий смачний торт (від кондитерського цеху «Фріда» з Боярки). А від Благодійного фонду «Об’єднання світових культур» діти отримали сік.

«Щиро дякуємо всім, хто долучився до проведення вказаної акції! Шановні друзі та партнери, із Вашою допомогою ми змогли допомогти дітям з порушеннями слуху здобути нові знання та навички, які допоможуть їм у житті почуватися безпечніше і зроблять їх відпочинок влітку приємнішим!», – подякувала Ярослава Токар.

Дякуємо  спонсорам, ініціаторам та партнерам заходу, зокрема:

  • Голові Правління благодійної організації «Міжнародний волонтерський фонд глухих «Чую серцем»» Олександру Земечеву, який надав організаційну та фінансову допомогу для проведення заходу;
  • Володимиру Зіненко – члену Правління Спортивної Федерації Глухих України, який ініціював та провів захід;
  • Голові Правління Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українське товариство глухих» (УТОГ) Ірині Чепчиній за підтримку;
  • директору спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 18 м. Києва Наталії Федосєєвій;
  • Голові Правління Міжнародного благодійного фонду «Волонтерське об’єднання «Крила»» Ярославі Токар за особистий внесок для реалізації Програми;
  • Директору Центру розвитку та реабілітації «ДАР» Демиденко Ганні;
  • Благодійному фонду «Об’єднання світових культур», керівнику програми «Крокуємо в країну Здоров’я» Людмилі Лисенко;
  • Колективу Плавального центру;
  • сурдоперекладачу Сергію Мишалову;
  • кондитерському цеху «Фріда» (Боярка, Київська обл.).