16 травня 2014 року напередодні Міжнародного дня музеїв Національний музей імені Тараса Шевченка привітно розчинив двері для дітей та молоді з інвалідністю Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Захід відбувся за сприяння та підтримки ВБО «Волонтерське об’єднання «Крила» та Волонтерської групи “Маленький Ельф”.

Для дітей з інвалідністю була організована захоплююча оглядова екскурсія «Життя і творчість Тараса Шевченка». Подорожуючи залами музею і слухаючи екскурсовода, діти побачили справжні речі з життя поета і художника та ознайомилися зі значною частиною спадщини Т. Шевченка.

Особливий інтерес у дітей викликала творчість Тараса Шевченка, як художника. У залах були представлені його картини, виконані в різних техніках: рисунок, акварель, живопис маслом, сепія, офорт.

Також, для дітей та молоді з інвалідністю пройшов майстер-клас з виготовлення арт-колажу, який провела майстер-декоратор Аліса Бількевич.

Діти з великою цікавістю вивчали мистецтво виготовлення арт-колажу. Панувала справжня творча атмосфера. У кожній роботі відчувався індивідуальний підхід і особливе бачення юних майстрів.

«Мені дуже сподобалося робити колаж. Ми використовували заготовки з паперу (авт. шматочки кольорового паперу нагадують пір’я павича), які клеїли в певній послідовності, щоб вийшов пухнастий хвіст павича. Після цього кожну «пір’їнку» розмальовували різнокольоровими олівцями. У мене вийшов дуже яскравий павич!», – ділиться враженнями Вікторія.

За словами директора ВБО «ВО «Крила» Уляни Смирнової, арт-терапія залучає людину до світу мистецтва і дає їй усвідомлення значущості в цій сфері. «Заняття творчістю гармонізують внутрішній стан людини, а якщо поєднувати їх зі здоровим способом життя і заняттями фізичною культурою, то можна наблизитися до повної гармонії тіла і духу. Сьогодні хлопці та дівчата мали змогу проявити свої почуття в колажі», – розповіла Уляна.